Видове правила на играчите във футболните игри

Правилата на футболиста

Правилата за футболисти включват правилата за височината на вратата, полето и топката, правилата за дежурния съдия и подробностите в тази статия.

Футболът е спорт, който е много популярен от миналото до сега, той също се радва на всички хора, както възрастни, така и деца.

Кой не познава Кристиано Роналдо или Лионел Меси? Със сигурност всички знаят. Е, тези двама души са професионални футболисти, които днес са много известни заради изключителните си постижения в света на футбола.

Популярността на футбола не се отнася само до играчите, тя включва правило на играта, което прави футбола по-красив.

Може би вече знаем някои футболни правила като размер на терена, голове, брой играчи, офсайд условия и много други. Регламентите за футболистите са направени от FIFA, така че да се надяваме, че това може да бъде известно както от играчи, така и от футболни зрители.

И така, какви са правилата за футболисти във футбола, направени от ФИФА? Нека разгледаме следното обяснение.

1. Целта

правила на футболист

Голът във футболен мач има височина на гола 2,44 метра и ширина 7,32 метра.

2. Футболно игрище

Според FIFA размерът на футболното игрище за международни мачове, т.е.

3. Топката

Топката е с кръгла форма и тежи около 396-453 грама и има обиколка около 68-71 см.

4. Правила на играта

Преди да започнат мач, играчите трябва да се ръкуват взаимно с противниковия играч.

След това съдията ще хвърли метална монета, където всеки капитан на отбора избира едната страна на монетата. Избор на страната на монетата, където капитанът може да избере началната топка или гол.

5. Брой играчи

Броят на играчите за всеки отбор във футболен мач, а именно 11 играчи.

Ако броят на играчите е по-малък от 7 или 4 играчи получават червен картон, тогава отборът губи мача

Прочетете също: Разбиране и характеристики на комунистическата идеология + примери

6. Капитан на отбора

Всеки отбор има капитан, който отговаря за обсъждането със съдията, ако има проблеми в мача.

7. Правила за носене на аксесоари

В мачовете играчите имат право да носят аксесоари като

• Джърси

Използваното трико не трябва да бъде еднакво между двата отбора, както по цвят, така и по шарка. Всеки отбор има поне две фланелки, а именно домакините (домакински мач) и гостуващите (гостуващи мачове).

• Футболни чорапи и палуби

Във футболни мачове играчите трябва да носят чорапи и палуби. Използването на тези аксесоари има за цел да защити пищялите и да намали риска от нараняване.

• Ръкавици

Специалните ръкавици, използвани за вратарите, са полезни за защита на ръцете от силни ритници и улесняване на хващането на топката. Освен това други играчи също могат да го носят на студено или снежно място.

• Шапки за глава

Покритията за глава се използват специално за играчи, които са претърпели наранявания на главата.

8. Рефер

Съдията отговаря за воденето на хода на мача и вземането на решения, когато играч направи фаул. Е, при изпълнение на задълженията си съдията се подпомага от 2 помощник-рефери на терена.

9. Асистент рефер

Помощник-реферът често се нарича линеен съдия. Лайнсман е отговорен за подпомагане на главния съдия при вземането на офсайдни решения, като вдига знамето, а също така наблюдава и изпълнението на хвърляния в ъглите.

10. Правила за времето на футболната игра

Футболната игра на пълно работно време е 90 минути и е разделена на две половини. Всеки кръг има 45 минути. След завършване на първото полувреме, играчите получават почивка за 15 минути.

Ако е необходим победител и времето на мача е 90 минути, ще се проведе допълнителен кръг от 2 х 15 минути. След като резултатът е все същият и няма победител, ще се извърши дузпа.

11. Правила за стартиране

Стартирането се извършва при започване на мача. Така че някои правила при започване на начален удар, като например при започване на мач, след гола, започване на второто полувреме и започване на продълженията.

12. Правила за целите

Гол се вкарва, когато топката премине изцяло над голлинията и няма играч в положение на фал или офсайд.

13. Правила за офсайд и офсайд

Офсайд се получава, когато играч подаде топката на друг играч в защитата на противника, но играчът е пред защитника на противника. Помощник-съдията ще вдигне флага, ако има офсайд, сега противоположното на офсайд се нарича onside.

Прочетете също: Съвети за трикове, за да преминете селекцията от тестове за вестници (използвайте този метод)

14. Правила за топка

Когато топката излезе встрани от терена, това ще бъде хвърляне, ако топката излезе до целта, ще бъде изпълнен ъглов или голев удар.

Когато даден играч е контузен, съдията ще инструктира играча да изхвърли топката извън полето.

15. Хвърлете

Когато топката е извън корта, играта се прави с вмъкване или хвърляне от един от отборите.

Отборът, който изпълнява вмъкването, е отборът, който не е изхвърлил топката. При хвърляне на топката използвайте двете ръце и топката се държи над главата. Освен това играчите не трябва да вдигат топката твърде дълго.

16. Гол удар

Голевият удар се изпълнява, когато топката пресече линията до вратата, причинена от противниковия играч.

Този удар може да бъде изпълнен от един от играчите, било то вратар или съотборник, при условие че той не надвишава зоната на вратарската линия.

17. Корнер (ъглов удар)

Извежда се ъглов удар, когато топката пресече линията до целта, причинена от самия играч. Ъглов удар се изпълнява от противниковия играч в областта на корнера.

18. Замяна

Във футболен мач могат да се правят замени само за 3 играчи.

19. Правила за нарушение

Когато настъпи сериозно нарушение, като твърда борба, ръчна топка, издърпване на ризата на противника, намеса в движението и така нататък. Реферът има право да издаде два картона, а именно червен и жълт картон.

Червен картон се дава на играч, който направи сериозен фаул и последицата е, че играчът е изгонен. Докато се дава жълт картон за строго предупреждение, ако получите два жълти картона, автоматично ще получите червен картон.

20. Правила за свободен удар (Безплатен удар)

Свободен удар се извършва, когато играч направи фаул. Когато нарушението настъпи, топката от свободен удар може да бъде изритана директно във вратата или може да бъде подаден към друг играч.

21. Наказание

Играчите, които извършат фал в вратарската зона, ще бъдат възнаградени с наказателен удар. Тези нарушения включват борба, хандбал и няколко други нарушения, извършени в наказателното поле. Един от играчите ще бъде назначен да изпълни тази дузпа

Това е обяснение на различните правила във футболните мачове. Може да е полезно!